استوریج نرم افزاری برای ویندوز سرور starwind و لینوکسی ابتدا Openfiler و سپس FreeNAS و Open-e و... برای محیط های کوچک که نیاز به استفاده از iSCSI یا NFS می باشد، پیشنهاد می گردد. ( عدم امکان و بودجه خرید SAN سخت افزاری ) در زمان بروز مشکل در سروری که یکی از برنامه های فوق را استفاده نمائیم، بازیابی اطلاعات و Repair آن در لینوکس بسیار دشوار است. بنابراین استارویند در ویندوز در این زمانها کارائی خودش را نشان می دهد.
فرضا ویندوز سرور 2008 R2 نصب کرده ایم و درایو D: با حجم 1ترابایت را برای ایمیج این برنامه در نظرگرفته ایم. در صورت اشکال در ویندوز یا درایو C: اطلاعات SAN ما در درایو دیگر ذخیره می باشد. البته بحث رایگانی در OpenSource لینوکسی این برنامه ها مطرح است که starwind ویندوزی در نسخه فری خود تا 180 گیگ در اختیار می گذارد. چنانچه از ورژن 6 این برنامه استفاده می کنید می توانید از سریال زیر بعد از نصب استفاده کنید:
کد:
0bDgBCAHIAeQBhAG4AIABEAG8AbgBhAHIAcwBrAGkAGwBOAGUAdAB3AG8AcgBrAGkAbgBnACAAUwBwAGUAYwBpAGEAbABpAHMAdABzACAASQBuAGMALgABADAAAQAyAAEAMAALAC0AMgAxADQAMwA4ADcAOQAxADYANwAgAGIAMwAyADIAMwBhADQAMwBkAGYANQBiAGUAYgA2ADMAMgBmAGIAMQAwAGEANAA4ADQAMAAwADUAOQBkADIAOQBOAGkAbQBhAGcAZQBmAGkAbABlACoAfAB2AGkAcgB0AHUAYQBsAGQAdgBkACoAfAByAGEAbQBkAGkAcwBrACoAfABpAGIAdgBvAGwAdQBtAGUAKgB8AGgAYQBpAG0AYQBnAGUAfABkAGQAZABpAHMAawAqAHwAbABzAGYAcwAqAHwAYwBhAGMAaABpAG4AZwBsAGkAbQBpAHQAZQBkAAEAMAABADEAAQAyAEcA
و یا License Key Activation فوق را که عملا کرک نرم افزار 6 starwind است را در یک فایل متنی با نام licensekey.swk ذخیره و در حین نصب از آن استفاده نمائید. لازم به ذکر است پس از اجرای StarWind Management Console و کانکت به سرورتان در صفحه General اطلاعات زیر با این کرک نمایش داده می شود:
کد:
Address: 127.0.0.1 Server Name: SAN.M4I.IR Port: 3261 Authentication: Basic Status: Logged In License Type: Free Edition Maximum Storage Capacity: Unlimited capacity for single-nod devices Multi-node Device Capacity: 128GB Server Per License: 2
می توانید از لینک سایت سازنده لایسنس یک ماهه را دانلود نمائید. همانند نسخه های قدیمی این نرم افزار و کرک آن، به Free Edition بالا توجه نکنید. زیرا محدودیت زمان و تاریخ استفاده برنامه با کرک فوق حذف می شود و یک iSCSI Storage نامحدود در اختیار قرار می دهد. راه اندازی SAN Mirroring یا SAN Replication و نیز قابليت HA و FT در ESXi با استفاده از این نرم افزار را نیز تست و نتیجه آن را از طریق فرم تماس با ما اعلام نمائید!!
Please copy the code StarWind Virtual SAN for Hyper-V in Windows Notepad