سازنده نرم افزارها یا قفل های سخت افزاری می بایست جهت اطمینان محصولشان، برای نصب و اجرا در سیستم عامل ویندوز، از مایکروسافت امضاء دیجیتال که در قالب يكسري كد يا الگوريتم خاص می باشد، تهیه و به برنامه شان اضافه نمایند. چنانچه این نرم افزارها کرک شده باشند Signing آن از بین خواهد رفت. در نتیجه ویندوز آن را به عنوان نرم افزار مخرب شناسایی می کند و اجازه نصب سخت افزار واسطه اش را نخواهد داد.
به عبارت دیگر ویندوز برای نرم افزار یا سخت افزارهایی که درایور آن در سایت مایکروسافت ثبت نشده و ناشناخته می باشند، محدودیت نصب قرار داده است. اگر بخواهیم به صورت موقت به درایور نامعتبر اجازه نصب بر روی سیستم عامل را دهیم، به آن Unsigned Driver گفته می شود و در CMD ویندوز اینگونه برنامه ها با دستور Sigverif قابل ردیابی و شناسایی می باشند.
مثال ملموس تر استفاده از برنامه ها در موبایل مارکتینگ است که فرضا نرم افزار های اندروید نوشته شده توسط کابران ابتدا تحویل آنها شده و پس از تست و بررسی در مارکت اندروید قرار داده می شود تا عموم کابران بتوانند از آن در تلفن همراهشان استفاده نمایند.
روش تشخیص اینگونه برنامه ها در ویندوز خصوصا ویندوزهای سون به بالا و علی الخصوص در ویندوزهای 64 بیتی این است که هنگام نصب برنامه با پیغام Windows can't verify the publisher of this driver software روبرو می شویم یا پس از نصب برنامه چنانچه بر روی Computer راست کلیک و انتخاب گزینه Manage و سپس Device Manager ، مشاهده می کنیم که سخت افزار مربوطه با مثلث زرد رنگ خطا، نمایان گر می شود و اگر بر روی آن دبل کلیک کنیم در پائین صفحه General با خطای زیر روبرو می شویم:

Windows cannot verify the digital signature for the drivers required for this device. A recent hardware or software change might have installed a file that is signed incorrectly or damaged, or that might be malicious software from an unknown source. (Code 52)

برای غیر فعال کردن Driver Signing check در ویندوز به صورت موقت، راحتترین روش این است که کامپیوتر را ریستارت کرده و کلید F8 را در هنگام لود ویندوز بزنیم. از منوی نمایش داده شده گزینه Disable Driver Signature Enforcement را انتخاب نمائیم. سپس از مسیر دیوایس منیجر سخت افزار شناخته نشده ( ارور بالا ) را انتخاب و با راست کلیک بر روی آن Unistall کنیم و در نهایت مبادرت به نصب مجدد کنیم.

برای غیر فعال کردن امضا در درایور ها بصورت کامل روش های مختلفی وجود دارد که همه آنها ویندوز را به حالت Test Mode می برد و در عمل این روش برای نصب هر نرم افزاری اصلا پیشنهاد نمی گردد. ( ویروس، هک و... شدن سیستم تان!!! ) علی الیحال دستورات تست مود در CMD ویندوز به شرح زیر است:
کد:
bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS bcdedit /set nointegritychecks ON
که با اجرای دستورات فوق و ریستارت ویندوز در گوشه سمت راست و پائین صفحه عبارت Test Mode و سیستم عامل فعلی بهمراه Build آن نمایش داده می شود که برای غیر فعال سازی آن می توانید از دستور و ریستارت مجدد استفاده نمائید:
کد:
bcdedit -set TESTSIGNING OFF
روش کاربردی و تست شده استفاده از نرم افزار Driver Signature Enforcement Overrider است که تا کنون در ویندوز 64X سون کارائی داشته است. روش کار آن هم بسیار ساده است. برنامه را اجرا کرده ابتدا به حالت تست مود رفته و پس از ریستارت ویندوز مجددا نرم افزار را اجرا و گزینه Sign a System File را انتخاب کرده و مسیر C:\Windows\System32\drivers و نام فایل درایور مد نظرمان را وارد می کنیم. ساین آن ساخته می شود و با نصب مجدد درایور مشاهده می کنید که دیگر پیغام خطای بالا ( Code 52 ) نمایش داده نمی شود.
توجه نمائید که از مسیر Device Manager وقتی درایوری را انتخاب کنید و سپس به سربرگ Driver رفته و گزینه Driver Details را انتخاب کنید، در کادر درایو فایل مسیر فایل راه اندازش را نمایش می دهد که باید در Sign a System File نرم افزار معرفی شده وارد کنید تا امضاء برای آن ساخته شود.
لینک دانلود نرم افزار Driver Signature Enforcement Overrider بهمراه آموزش هایی دیگر در ویندوز 8.1 و... تقدیم می گردد. ساین نرم افزار در ویندوز فون و بازی ها و برنامه های موبایل نیز شامل نرم افزارهای مختص به خودشان است. بنده از این نرم افزار در ویندوز سون 64 بیتی و برای رفع خطای قفل سخت افزاری Virtual Usb Bus Enumerator استفاده نمودم