در ورژن P6 V6.0 از بانک اطلاعاتی SQL استفاده می شد که نصب و تنظیمات SQL برای کاربرانی که شناختی از این نرم افزار برای ذخیره دیتابیس نداشتند، بسیار سنگین بود. خوشبختانه در ورژن های جدید - تا کنون آخرین ورژن Primavera P6 v7.0/v8.3 - از oracle express 10g بهمراه Oracle Sql developer استفاده می شود و مراحل نصب بسیار ساده شده است. فقط رعایت چند نکته می تواند شما را در این راه یاری نماید:
** در صورت عدم رعایت موارد زیر در تنظیم هاست نیم با خطای SQLException: Io exception: Network Adapter could not establish the connection یا خطای کانکشن SQL Except On: Local not recognized روبرو خواهید شد!!!
* - اگر نصب پریماورا بر روی شبکه دامین صورت می گیرد بهتر است کارت شبکه را غیر فعال نمائید یا عملا نیازی به اتصال کابل شبکه و تنظیم Ip نیست.

** - از مسیر اکسپلورر Tools\Internet Options\LAN Settings همه تنظیماتش را غیر فعال کنید.


*** - چنانچه فایروال ویندوز یا آنتی ویروس فعال است، از باز بودن پورت های 1521 و 2030 مطمئن گردید ( با تایپ دستور زیر در cmd مشروط به اینکه فیچر تلنت در ویندوز نصب باشد)
telnet Primavera.m4i.ir 1521

**** - چنانچه از ورژن 64 بیت نرم افزار استفاده می شود در مسیر درایو C:\Oracle\Primavera P6 , C:\Oracle\Primavera Common نصب گردد. - نه در مسیر C:\Program Files (x86) -

***** - از مسیر C:\Windows\System32\Drivers\etc بر روی فایل hosts راست کلیک کرده و Properties را انتخاب و گزینه Read-only را غیر فعال نمائید.
فایل هاست فوق را با نوت پد ویندوز باز نمائید و در انتهای آن ابتدا آی پی 127.0.0.1 سپس نام کامپیوترتان و نیز در خط بعد نام کامل آن در شبکه را با آی پی داخلی ویندوز درج نمائید. مانند :
کد:
#  127.0.0.1    localhost
#  ::1       localhost
127.0.0.1 Primavera
127.0.0.1 Primavera.m4i.ir
فایل را ذخیره و از داخل DVD نصب برنامه، ابتدا OracleXE\OracleXEUniv.exe را اجرا و در حین نصب پسوردی با حروف،اعداد و کارکتر ویژه وارد می کنیم و این پسورد در حین نصب برنامه پریماورا مورد نیاز است.

نکته بسیار مهم این است که در Region and Language ویندوز Format , Location و خصوصا تب Administrator گزینه Change system locale... بر روی English (United States) تنظیم شده باشد. و اگر بر روی زبان عربی یا فارسی باشد با Error زیر مواجه می شوید.

PM database creation failed. Please contact Support

MM database creation failed. Please contact Support

حال برای تست صحت تنظیمات فوق و نیز ارتباط با پایگاه داده به مسیر install\database در DVD نصب رفته و فایل dbsetup.bat با ادمین اجرا می نمائیم. مراحل نصب اوراکل Next و در قسمت کانکشن اطلاعات زیر را وارد نمائید:
کد:
DBA user name: system
DBA passwor:
Database host address: localhost
database host port: 1521
database name (SID): XE

بهتر است از لینک http://localhost:8080/apex و مسیر Home>Administration>Manage Database Users یوزر HR را آنلاک کنیم و این یوزر و پسوردش را در قسمت بالا قرار دهیم!

چنانچه به پنجره بعدی وارد شدید، مطمئن باشید که نرم افزارتان به صورت کامل نصب می گردد. حال این مرحله را کنسل کنید و به دی وی دی نصب برگردید و فایل Setup.exe را اجرا و حتما گزینه Standalone ( گزینه دوم ) را انتخاب نمائید. در پایان نصب اگر با خطایی مواجه شدید می توانید به روش دستی ذکر شده، دیتابیس را اینپورت نمائید!!!
پس از اتمام نصب Project Management را اجرا کرده و با انتخاب دیتابیس ORAPMDB و یوزر و پسورد admin وارد برنامه کنترل پروژه تان گردید.